13 червня 2024

Самостійність у дітей

 

Самостійність можна вважати як певну навичку вирішення питання або виконання дій без зайвого втручання з боку інших. У дітей вона формується не одразу – для цього треба час. Привчаючи малечу до самостійності, ми тим самим готуємо її до дорослого життя.

Цей допис містить маленькі секрети, які можуть стати в нагоді при формуванні самостійності дитини.

1. Наявність режиму дня. Це свого роду сталість у житті дитини, спосіб сформувати навички відчувати час (на прикладі коли необхідно спати, коли необхідно грати і навчатися). Це дасть поштовх до розвитку навички планування.

2. Ніякого примусу. Навряд чи і ми самі хочемо щось робити, коли нас змушують, а тим паче дитина. Більше користуйтеся методом заохочення і похвали. Поясніть дитині, для чого її важливо вміти робити те чи інше, похваліть її   за старання.

3. Для малечі властиво повторювати за дорослими. Тому дуже важливо показувати на власному прикладі як тримати ложку, як мити руки, або як складати іграшки/інші речі і т.д.

4. Дозволяти проявляти бажання зробити самому або допомогти. Таким чином ми підтримуємо в дитини відчуття своєї значимості, впевненості, але  при цьому дозвольте робити малечі помилки. Так вона навчиться знаходити вихід із різних ситуацій.

Немає коментарів:

Дописати коментар