28 червня 2024

Можливі способи побороти страх

 

Страх - звична реакція на реальну, а в деяких випадках на уявну, небезпеку. Страх запускає захисні механізми в організмі, головна мета яких - уберегти людину від негараздів, дати їй вижити.

Сучасні реалії показують, що не завжди така емоція є корисною, її прояв може навіть заважати нормальному життю.

Ось декілька способів, які можуть допомогти при боротьбі зі страхом:

1. Зрозумійте, чого саме ви боїтеся і визнайте свій страх. Якщо ми окреслюємо той предмет, ту ситуацію, те явище, що нас лякають, то це принаймні допоможе якомога швидше (та легше) знайти рішення вашої проблеми: що будете робити зі своїм страхом, які дії виконаєте, щоб боятися менше?

2. Творчість. Як вже вказувалося в попередньому дописі, творчість - це один із методів самопізнання, розуміння себе. Тому, аби зрозуміти страх і спробувати його побороти, малювання/скульптура/текст та інше можуть стати у нагоді. Створюючи метафоричний образ страху, ми як ніби роздумуємо про нього, стараємося подивитися на нього під новим поглядом і навіть можемо знайти свій власний шлях, аби позбутися того, що нас лякає.

3. Читання спеціалізованої літератури. Буває таке, що ми чогось боїмося через малу обізнаність у тому чи іншому предметі/явищі/ситуації. Тому в цьому випадку може стати в нагоді спеціалізована література з теми, яка вас хвилює.

4. Сміх і гумор - один із тих способів, який допомагає подивитися на проблему по іншому, а також сприяє можливому способу вирішення проблеми. Достатньо спробувати перетворити свій страх у щось смішне, посмійтеся з нього. Також сміх або гумор допомагає тоді, коли зустріч із страхом є неминучою. До прикладу, виступ на публіку. Перед виходом на сцену спробуйте згадати щось веселе, або можна розпочати свій виступ із чогось дотепного, що розслабить публіку і вам додасть впевненості.

Про сміх і гумор детально розказувалося в одному з попередніх дописів.

5. Нестабільна ситуація сьогоднішніх реалій змушує боятися багато чого: сирени, вибухів, можливої втрати житла, своєї смерті або близьких. У цьому випадку нам варто визнати (і прийняти), що не всі події ми можемо контролювати, не все від нас залежить. Ми можемо навчитися певним алгоритмам дій у випадку надзвичайних ситуацій, навчити цьому своїх рідних і близьких. А у випадку, коли ви починаєте боятися, але ситуація вимагає зберігати спокій, то стануть у нагоді швидкі методи емоційної стабілізації: дихальні вправи, м'язова релаксація, легкі руханки, інше. Про способи емоційного регулювання також детально розказувалося в попередньому дописі.

Немає коментарів:

Дописати коментар